Nagroda Prezesa Polskiej Akademii Nauk im. Andrzeja Malewskiego

Nagroda Wydziału I Nauk Humanistycznych i Społecznych PAN im. Władysława Witwickiego


Nagroda Prezesa Polskiej Akademii Nauk im. Andrzeja Malewskiego

Nagroda przyznawana jest młodym naukowcom (w wieku do 35 lat) za wybitne osiągnięcia naukowe w zakresie:
•    teorii psychologicznej,
•    badań psychologicznych,
•    metodologii nauk społecznych,
•    badań interdyscyplinarnych (jedną z dyscyplin powinna być psychologia).

Ogłoszenie o konkursie
Komitet Psychologii PAN ogłasza XIV edycję Konkursu Prezesa Polskiej Akademii Nauk o Nagrodę im. Andrzeja Malewskiegoo Nagrodę im. Andrzeja Malewskiego. Uwaga, w 2017 r. nastąpiły istotne zmiany w Regulaminie Nagrody. Prosimy o zapoznanie się z nimi. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o przesłanie

- do 31 stycznia 2018 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zapowiedzi swojego udziału lub zgłoszenia kandydata w Konkursie z podstawowymi danymi (data urodzenia, adres mailowy, telefon, afiliacja, obszar zainteresowań),
- a do dnia 14 lutego 2018 r., na utworzony przez Kapitułę indywidualny adres konta kandydata/kandydatki: (1) szczegółowego życiorysu akademickiego, (2) spisu najlepszych wg kandydata/kandydatki publikacji (do 5) wraz z uzasadnieniem ich doboru, (3) elektronicznych kopii tych publikacji.
Dorobek każdego kandydata i każdej kandydatki będzie recenzowany przez dwóch recenzentów wyznaczonych przez Kapitułę. Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi przed 10 czerwca 2018 r.

Pełny tekst ogłoszenia

Regulamin Nagrody

Kapituła Nagrody: prof. prof. Jerzy Brzeziński, Jan Cieciuch, Dariusz Doliński, Janusz Grzelak (Przewodniczący), Czesław Nosal, Grzegorz Sędek, Michał Wierzchoń (Sekretarz)

Dotychczasowi laureaci: Wojciech Cwalina, Aleksandra Łuszczyńska, Aleksandra Gruszka-Gosiewska, Michał Bilewicz, Wojciech Dragan, Piotr Sorokowski, Magdalena Senderecka, Maciej Karwowski, Michał Wierzchoń, Michał Harciarek, Aleksandra Cichocka, Maciej Stolarski.


Nagroda im. Władysława Witwickiego

Nagroda im. Władysława Witwickiego przyznawana jest przez Wydział I Nauk Humanistycznych i Społecznych PAN. Nagroda jest  przyznawana za wybitne i twórcze prace naukowe w zakresie psychologii, opublikowane nie wcześniej niż w ciągu 4 lat poprzedzających przyznanie nagrody. W przypadkach szczególnie uzasadnionych może być przyznana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie popularyzacji i upowszechniania nauki, a także za wyróżniające się prace doktorskie i habilitacyjne. Nagroda może być przyznana osobom pracującym  naukowo, bez względu na posiadany stopień i tytuł naukowy. Prezydium Komitetu może proponować kandydatów do Nagrody, którą przyznaje Wydział I na posiedzeniu plenarnym.

Laureatem w r. 2016 został prof. Piotr Francuz za książkę „Imagia. W kierunku neurokognitywnej teorii obrazu", Wydawnictwo KUL, 2013. Serdecznie gratulujemy!